کانال تلگرام XDev

اطلاع از اخبار، اطلاعیه ها و تخفیف ها
@XDevir
انتخاب هاست و دامین مناسب برای اسکریپت

در صورتی که برای انتخاب دامین (دامنه) و یا هاست مناسب برای راه اندازی سایت پاپ آپ مشکل دارید، ادامه این متن را بخوانید.

 

انتخاب دامین مناسب :

انتخاب دامین برای راه اندازی یک سایت اهمیت زیادی دارد. که این امر در رابطه با راه اندازی سایت پاپ آپ اهمیت بیشتری نیز دارد.

مهمترین ویژگی ای که باید به آن دقت داشته باشید این است که از استفاده از کلماتی که ممکن است توسط افزونه هایی نظیر ادز بلاکر (ads blocker) به عنوان تبلیغ تشخیص داده شوند خودداری نمایید.
از این کلمات میتوان به ads، popup و ... اشاره کرد. ممکن است برایتان این سوال پیش بیاید که خیلی از سایت های پاپ آپ از این کلمات استفاده میکنند و مشکلی نیز ندارند ...
در پاسخ به این سوال باید گفت که این افزونه ها از الگوریتم های خاصی استفاده میکنند و صرفا به دلیل وجود کلمه ads اقدام به بلاک کردن آن نخواهند کرد، ولی توصیه میکنیم حدالامکان از این کلمات استفاده نکنید.

توجه داشته باشید که دامین شما دارای چند نوشتار نباشد، مثلا : کلمه پول را میتوان به صورت های pool, pul, pol و ... نوشت.
این مورد زمانی اهمیت پیدا میکند که سایت شما به یکی از سایت های مطرح تبدیل شده و دیگران اقدام به راه اندازی سایت با نام های مشابه میکنند ...

سعی کنید از نام هایی استفاده کنید که به راحتی تلفظ میشوند و به راحتی در ذهن نقش میبندد.

سعی کنید نامی که انتخاب میکنید یکتا باشد و از ایجاد سایت با تشابه اسمی سایت های دیگر خودداری کنید.

 

انتخاب هاست مناسب :

بسیاری از خریداران قبل از خرید سوال میکنند که چه هاستی برای این اسکریپت مناسب است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که اسکریپت های طراحی شده توسط XDev به صورت کاملا بهینه طراحی شده اند و نیاز به منابع زیادی ندارد.
به همین دلیل برای شروع کار خود میتوانید از هر هاستی استفاده نمایید و مشکلی وجود نخواهد داشت.
فقط توجه داشته باشید که هاست مورد نظر دارای PHP نسخه 5.4 باشد، نسخه های پایین تر (مثل 5.3) و یا بالاتر (مثل 5.5) پشتیبانی نمیشوند.
همچنین اکستنشن Zend Guard Loader باید بر روی هاست نصب و فعال باشد.

توجه به این نکته الزامیست که با افزایش بازدید روزانه (در حدود 20-30 هزار IP روزانه) به vps نیاز خواهید داشت، زیرا اکثر هاست های اشتراکی، نهایتا اجازه استفاده از 2% منابع سرور را به شما خواهند داد و در ساعات پیک ترافیک قاعدتا با 20-30 هزار IP مصرف اسکریپت بیش از این مقدار خواهد بود و باعث بروز مشکل خواهد شد.
البته نیاز به تهیه VPS با مشخصات خیلی قوی نیز نیست و با داشتن یک VPS با 512MB رم و 10Gb فضا، میتوانید تا 50-60 هزار IP را روزانه ساپورت کنید و مشکلی نیز پیش نخواهد آمد.

میزان پهنای باند مورد نیاز بستگی به نحوه استفاده شما از اسکریپت دارد.
در صورتی که تبلیغات را روی هاست خود قرار ندهید، مصرف پهنای باند بسیار ناچیز خواهد بود. کمتر از 4 گیگ در ماه (به ازای هر 10 هزار IP روزانه)
ولی در صورتی که تبلیغات را روی هاست خود آپلود نمایید، بسته به حجم فایل تبلیغ و تصاویر به کار رفته در آن مصرف پهنای باند شما افزایش خواهد یافت.